Magasabb összeggel vagy Kisebb összeggel + Eseti díjakkal kössek biztosítást?
Több életcélod igényelheti, az alapos pénzügyi tervezést. Összetett érzelmi- és racionális szempontokat figyelembe véve eshet a választásod a megtakarítási életbiztosításra, mint megoldásra.
Egy életcélt hadd ragadjunk ki, a példa kedvéért.
EZ LEHET AZ EMBERI ÉLET LEGJOBB BEFEKTETÉSE.
Azaz a gyermeked életkezdésének a támogatásába befektetni.
Az emberi lélek és az agyunk racionális része együtt örül, ha a gyermekünk fiatal felnőttként megtalálja majd önmagát. Lehet szó akár az egyetemi évek szülői finanszírozásáról, vagy egy fiatal, jó szakember egyéni vállalkozóként való elindításáról.
1. Számoljuk ki, mekkora összegek lehetnek ma ezek a célok. Jelenérték szerint.
10 – 20 millió Ft-os nagyságrendek jöhetnek ki, pl. 4 – 5 éves egyetem összes anyagi költség fedezetére, vagy akár egy kőműves fiatal egyéni vállalkozóként elindítására.
2. Jelen összegre számoljuk rá a várható inflációt évente. Jövőérték.
3. Határozzuk meg, mennyi időnk van a kitűzött célig. Tőkeösszeget osszunk vissza az idővel:
Pl. 15 millió Ft a tőke jelenértéke, 15 év múlva lesz rá szükség. Ennek 20 millió Ft a jövőértéke (2% infláció becslés).
20.000.000 / 15 év = 1.333.000 Ft / év =>
azaz 111.000 Ft / hó megtakarítás lenne szükséges, ha 0% hozamot feltételezünk.
Ez tapasztalatunk szerint akkora havi rendszeres megtakarítás lenne, amit a legtöbb család nehezen tud bevállalni hosszútávon.
Ám természetesen mindenki haladni szeretne, a cél elérésének irányába.
Ez lehet az egyik fő ok, amiért ennél kisebb összeget is érdemes egy megtakarítási szerződésnél vállalni.
Ám az eseti díjakkal is kombinálhatunk, rendszeres megtakarításokat.
Így pl. 50.000 Ft / hó rendszeres megtakarítás mellé akár 61.000 Ft eseti díjakat is befizethetünk havonta.
Milyen okai lehetnek, az eseti díjakkal kombinálásnak még?
– Szerződés költségszerkezetén sokat spórolhatsz, ha nem minden megtakarítást rendszeres díjakban helyezel el. Érdemes leegyeztetni szerződés indítása előtt, mekkora az a rendszeres díj, ahol már a legolcsóbb a megtakarítási szerződés. Ez is lehet pl. havi 50.000 Ft, így az e feletti részek lehetnek már akár eseti díjak.
– Az eseti díjak likvidebbek, azaz könnyű hozzáférni a tartam alatt. Akár 1-2 év után is gazdaságos lehet a pénz kivétel. Míg a rendszeres díjakat, ha lehet csak a tartam végén használd fel.
– E szerint is differenciálhatod a befektetési alapokat, befektetési egységekhez kötött életbiztosítás esetén. Azaz porlaszthatod a kockázataidat. Pl. rendszeres díjaknál lehet fenntartható cégek részvényeibe fektetsz, eseti díjaknál pedig államkötvény alapokba.
– Megosztottan fizeted a megtakarításodat, akkor kevésbé fordulhat elő, hogy a rendszeres díjakat érintően díjcsökkentésre, szüneteltetésre, díjmentesítésre vagy részleges visszavásárlásra kényszerülsz. Ezek ugyanis kisebb – nagyobb mértékben ronthatják a szerződésed gazdaságosságát.
– Szezonális bevételeid is vannak, ám ezek nagysága ingadozó.
– Maradhat így pénzed általában kisebb díjú, de etikus elsőbbségeket élvező kockázati biztosításokra is. Pl. kockázati életbiztosítás, balesetbiztosítás, egészségbiztosítás.
Egyik legszentebb cél, a gyermekek életkezdésébe fektetni!
Mindegy hogy építőiparban szakemberként találja meg a helyét, vagy kozmetikus lesz, vagy… Csak boldog legyen!
Ekkor beérhet, a sok szülői fáradozás a pénzügyekben is!
A szeretet cselekszik…
Ingyenes Tandíjtervezésre időpontot kérek
Megosztás: